OTVOR SRDCE

NAKŔM DETSKÚ DUŠU

DAJ A BUDE TI DANÉ

Projekt, ktorý ma chytil za srdce

Prečo?

Posledných desať rokov sa pohybujem vo svete lídrov, osobnostného rozvoja a manažmentu. Doma aj vo svete školím úspešních lídrov a podnikateľov a osobne som bol pri zrode mnohých medzinárodných projektov. Žijem vo svete vzdelávania, online stratégií a leadershipu. Verím, že deliť sa o svoj úspech so slabšími  je správne, ľudské a veľmi potrebné. Najmä ak sa jedná o najzranitelnejšiu skupinu a to sú deti. Verím, že až keď dáš energiu,  až potom môžeš dostať energiu späť. Dáš a bude Ti dané.

Úspešní lídri všade po svete zo svojich  príjmov venujú na dobročinné účely a charitu minimálne 5%.

Robíme to preto, aby všetko bolo v rovnováhe, v harmónii, vo flow. Je to zákon dávania a prijímania. Vtedy energia tečie, čím viac dávaš, tým viac dostávaš.

DARUJ KÚSOK SEBA

Moje prečo?

Rád pomáham a dlho som hľadal projekt, ktorý by ma oslovil natoľko, že by som ho verejne podporil. Prišiel mi do života projekt Nourish The Children (NTC). Nejedná sa o žiadnu charitu ale iniciatívu, ktorá používa podnikateľské zásady k riešeniu detského hladu dlhodobo udržateľným spôsobom. Ide o prepojenie výroby, výživy a vzdelania pre deti.

Možno si teraz hovoríš PREČO by si sa mal pripojiť?

Nemôžem Ti hovoriť Tvoje PREČO. Môžem a rád sa s Tebou podelím o to moje.

"Môžeš si myslieť, že naše snaženie je iba malou kvapkou vody v mori. To je veľký omyl. Sme silou dobra. Urob krok vpred, ktorý vyvolá veľké zmeny a ver mi, že DÁVANIE JE NAJVÄČŠOU ODMENOU, AKÚ MÔŽEŠ ZÍSKAŤ.“  Peter Betyár

Udržateľný, dlhodobý, fungujúci systém...

Kaše sú vyrábané v danej lokalite, z lokálnych surovín.  Takže v mieste naviac stúpa zamestnanosť, poľnohospodárske vzdelanie dospelých. Ľudia pracujú na pôde, aby potom mohli zožať úrodu a vyrobiť z nej pod dohľadom špecialistov výživnú kašu.  Všetko je financované súkromným sektorom, kupovaním zmieňovaných kaší. Samozrejme nemalú úlohu zohrávajú tiež charitatívne prepojenia a sponzorské dary.

A ešte perlička - kašu pre svoje deti dostanú iba tí rodičia, ktorí pošlú svoje deti do školy. A to je práve to, čo je na tomto projekte kľúčové. Vzdelaním sa zvyšuje osveta, znižujú sa pôrody a tým aj nezmeselné mnohopočetné úmrtia detí a kojencov. Za mňa teda geniálne spojenie. Každý rodič si totiž vyberie radšej kašu a pošle deti do školy, než by sa díval, ako ich deti trpia hladom. Bez tohoto konceptu bolo naozaj veľmi ťažké dostať deti do školy a zvyšovať tak úroveň života. Pre mňa je toto kľúčové. Samotné kŕmenie detí by problém nevyriešilo.

Nakŕm deti z Malawi

1 balenie kaše, ktorým nakŕmiš 1 dieťa na celý jeden mesiac

1 mesiac = 30 plných dní výživného jedla pre 1 dieťa

Moje druhé prečo?

Často sa na mňa obracajú firmy a organizácie, ktoré potrebujú pomoc. Dlho som hľadal projekt, ktorý je funkčný, dlhodobo udržateľný a podporuje najzraniteľnejšiu skupinu a to sú deti. Milujem deti a veľmi si uvedomujem, že žijem v krajine kde je veľká hojnosť.

Ďakujem za HOJNOSŤ každý deň.

Mať jedlo, pitnú vodu, oblečenie, svetlo, teplo, knihy, slobodné  vzdelanie, nie je samozrejmosťou pre každého ani v tejto dobe. Plne si to uvedomujem.

Bolí nás niečo, navštívime lekára, máme k dispozícii lieky, lekárne. Doslova žijeme v komforte, hojnosti a v blahobyte. Práve teraz držíš v ruke pravdepodobne smart phone, alebo tablet či notebook v hodnote niekoľkých tisíc a patríš medzi tích šťastlivcov na planéte, čo zažívajú hojnosť. Dostal si chuť na čokoládu, tak si ju otvoríš, máš chuť na chrumkavú pizzu tak si ju objednáš. V tom je rozdiel medzi tebou a deťmi v Afrike. Oni umierajú hladom a trpia nedostatkom a chudobou. Preto svet potrebuje osvetu.

Prečo je stále v spoločnosti veľa jedincov, ktorí nie sú natoľko vedomý a nevďační za hojnosť v ktorej sa denne ocitajú?

Doporučujem všetkým ľuďom, aby navštívili miesta, kde je obrovská chudoba. Kde mať jedlo, pitnú vodu, oblečenie, svetlo, teplo, knihy a  vzdelanie nie je vôbec samozrejmosť.

Žijeme v krajine, kde otočíš kohútikom a tečie voda. Bohužiaľ existujú krajiny, kde sa ľudia za takýto blahobyt iba modlia a prosia. Ešte stále sa sťažuješ

Už nejaký čas darujem deťom každý mesiac kaše do Malawi. Do jednej z najchudobnejších krajín na svete, kde deti trpia hladom, chudobou a chorobami. Malawi je krajina kde dieťa je brané ako pracovná sila a kde deti rodia deti.

Je zbytočné venovať pozornosť tomu, prečo je situácia v Afrike taká aká je a hľadať vinníkov. Naopak je potrebné deliť sa kúskom seba, robiť to preto, lebo to tak cítime. Aby sa ľudia mali lepšie a najedli sa pravidelne. Mňa v tejto činnosti inšpiroval Tony Robbins, jeden z mojich mentorov. Tony venuje veľkú časť jeho príjmov na charitu a dobročinné účely. Inšpiroval mňa a ja teraz inšpirujem Teba a v hĺbke môjho srdca túžim, aby sa toto stalo posolstvom. Nech tieto vety opakuje každý človek a posúva ich ďalej a pripojí sa.

Čo kúpou týmto deťom daruješ?

Podvyživeným deťom chýbajú v strave kľúčové živiny, čo môže brzdiť vývoj mozgu, kostry a imunitného systému. Kaše VitaMeal sú výsledkom dlhoročných výskumov a skúseností. Ich zloženie je určené konkrétne pre podvyživené deti. Na ich vývoji sa podieľali odborníci na detskú podvýživu v krajinách tretieho sveta.

Jedná sa o vegetariánsku potravinu neobsahujúcu mlieko a umožňuje jednoduché pridanie prísad podľa zvyklostí a chutí rôznych kultúr. Každé balenie obsahuje 30 detských porcií, čo je jedno naozaj výživné jedlo denne pre 1 dieťa po dobu jedného mesiaca.

Obsah produktu VitaMeal:

- vyvážený pomer sacharidov, tukov, bielkovín i vlákniny
- esencálne mastné kyseliny potrebné pre zdravý vývoj mozgu, zdravú kožu a obranyschopnosť organizmu - imunitu
- erektrolyty nevyhnutné pre udržanie spávnej rovnováhy tekutín v tele a pre funkciu svalov
- 25 základných vitamínov a minerálnych látok, napr. Vitamín A pre dobrý zrak a imunitu, a tiež výživné látky podporujúce zdravý rast a vývoj svalovej sústavy

Je to celosvetový problém

Informácie svetového potravinového programu:

- nekvalitná výživa spôsobuje takmer polovicu (až 45%) úmrtí u detí do 5 rokov, čo je 3,1 milióna detí ročne
- 66 miliónov detí v školskom veku chodí denne do školy hladných. Iba v samotnej Afrike je to 23 miliónov.

Aj Ty máš možnosť prispieť ku zmene!

Predstav si našu planétu ako jedno veľké mravenisko. Keby si mravci povedali, že nič nezmôžu, pretože sú tak malinký, tak by to tak určite bolo. Ale oni si to nepovedia a vystavajú niečo ťažko uveriteľného 🙂

A to iba preto, že sa nevzdajú a zapoja sa do práce. Všetci. Aj Ty môžeš prispieť. Svojim rozhodnutím naviac ovlyvníš aj ďalších, ktorí prispejú tiež. A to je kolobeh života.

Svet sa zrazu stane lepším miestom na život.

PODAJME POMOCNÚ RUKU TAM, KDE SÚ DOMA A MAJÚ SVOJE KORENE. SITUÁCIA SA SAMA OD SEBA NEZLEPŠÍ, PRILOŽME PROSÍM RUKU K DIELU!

Z KOLOTOČA CHUDOBY MÔŽU VYSKOČIŤ IBA VTEDY KEĎ BUDÚ MAŤ PRÍSTUP K JEDLU A  KU VZDELÁVANIU.

Kvalitný prísun energie vo forme kaše im zabezpečí vývoj po všetkých stránkach. Fyzickej, psychickej a duševnej. Je potrebný kvalitný prísun energie. Ľudské telo aby mohlo vôbec fungovať potrebuje pravidelnú dávku jedla. Keď sme sýty, mozog myslí a dokáže prijímať nové informácie. Tak jednoduché to je. Aby sa zastavil reťazec chudoby na konkrétnych miestach ako je Malawi. Tento projekt robí presne toto čo popisujem.

Prajem nám a našej krajine, aby toto nikdy nemusela zažiť. Užívajme si HOJNOSŤ ktorú máme a podporujme ľudí, ktorí našu podporu a pomoc denne potrebujú. Verím, že sa tento projekt dostane medzi čo najväčší počet ľudí, ktorí chápu energetický tok hojnosti a zo srdca ho podporia. A pokiaľ práve teraz čítaš tieto riadky, ver mi, že to nie je náhoda a mali sa k Tebe dostať. Otvor svoje srdce. 

VY VŠETCI ČO MÁTE OTVORENÉ SRDCIA VEĽMI ĎAKUJEM. STE ANJELI, KTORÍ „IBA“ NEMAJÚ KRÍDLA. ROZSVICUJME ĎALEJ SVET, JE TO POTREBNÉ EŠTE VIAC.

Určite chápeš zákon Príčiny a následku. Čo dáš, to dostaneš. Niekedy sa nám to vráti hneď, niekedy za mesiac, rok, dva, 5 rokov.Veľa mojich známych to potvrdzuje a hovoria, že všetko sa nám vráti. Či už v dobrom, alebo v zlom. Každá pomoc sa počíta a som za ňu vďačný.

PRAJEM NÁM VEĽA POKORY, VĎAČNOSTI ZA HOJNOSŤ, LÁSKY A KOLEKTÍVNEJ ZODPOVEDNOSTI. SME V TOM VŠETCI, TVORÍME JEDNO KOLEKTÍVNE VEDOMIE.POSILUJME LÁSKU NAMIESTO STRACHU.

 OTVORME SVOJE SRDCIA!

Teraz jedna otázka pre TEBA. Ideš do toho so mnou?  Pridáš sa?

Pokiaľ áno, rád by som sa Ti odvďačil darčekom pre Teba a posilnil tak viac energiu HOJNOSTI. Zo srdca Ti darujem svoj VZDELÁVACÍ BALÍK LÍDRA v hodnote 700 Eur, ktorý Ti pomôže stať sa úspešným lídrom na ceste za tvojim úspechom. Cesta za úspechom vôbec nemusí byť dlhá, ak okrem srdca otvoríš aj myseľ a budeš pripravený načúvať novým myšlienkam, informáciám a začneš ich aplikovať. Viacej informácií nájdeš na stránke nižšie.

Viem, že v mojom okolí je veľa ľudí s otvoreným srdcom, ktorí majú rovnaké nastavenie mysle na HOJNOSŤ ako ja a preto tento projekt púšťam do sveta s vierou, že pomôže čo najviac deťom. Preto ŤA s pokorou prosím a pýtam sa ŤA.

IDEŠ DO TOHO SO MNOU?  ÁNO PETER, IDEM DO TOHO S TEBOU. 

Máš otázky?

Napíš mi, veľmi rád odpoviem.  🙂

Zaujíma Ťa projekt viac než iba darovať kašu? Napíš mi, pomocníkov nie je nikdy dosť 🙂

Spoločne sa o tom porozprávame.

Ďakujem všetkým darcom.

S láskou, úctou a vďačnosťou,

Peter Betyár

www.podnikajvtrende.sk

Cieľ do konca Apríla 2024 je nakŕmiť 100 detí.  Pridaj sa k nám. Otvor srdce. Daruj kašu.

DÁME TO!

Do konca Apríla 2024 zostáva